Tulokset 2012

Aluekilpailu Heinola 1.12.-12                                pist.

 

4 Antti Pasi - Essi Paavilainen                 Ju1   D                    7

6 Santeri Korjus - Emmi Nylund             Ju 1   D                    4

4 Jani Rytkölä - Tiina Rytkölä                       Yl E                      3

___________________________________________________

Aluekilpailu 25.11.2012                                        pist

 

1  Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall           La 2 D           7

3  Antti Pasi - Essi Paavilainen                        Ju 1 D          5

 

 

 

_______________________________________________________

Valtakunnallinen Kotka  17.11.2012

 

2   Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall             La 2 D                        4

2   Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall            La 2 avoin vak.

3  Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall             La 2 avoin   lat.

3   Antti Pasi - Essi Paavilainen                        Ju 1 D                        3    

4   Santeri Korjus - Emmi Nylund                     Ju 1 D                        2       

---------------------------------------------------------------------------------------------

Aluekilpailu Porvoo 4.11.2012                        pist. 

 

2  Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall            La 2 D    5

3  Antti Pasi - Essi Paavilainen                        Ju 1 D     4

4  Santeri Korjus - Emmi Nylumd                    Ju 1 D     3

6  Jesse Haapasalo - Daniela Kiyinci             Ju 1 D    1

5  Jani Rytkölä - Tiina Rytkölä                            Yl E        2 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

Aluekilpailu Tampere 28.10 -12               pist.

 

4    Antti Pasi - Essi Paavilainen                              4         

---------------------------------------------------------------------------------------------

DanceWorld, Helsinki 20-21.10 -12

 

7 lat.   Jaakko kemppainen - Silja Jernvall            

   vak. Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall 

-----------------------------------------------------------------------------------------

Aluekilpailu Lieto      30.9.2012                pist.

 

4  Antti Pasi - Essi Paavilainen                                 5

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Aluekilpailu Joensuu 29.9.2012                  pist.

 

3  Jesse Haapasalo - Daniela Kiyimci                        2

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Aluekilpailu Kirkkonummi 15.9.2012                pist.

 

3  Jaakko Kemppainen - Silje Jernvall     La 2 D                5

3  Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall     La 2  avoin vak. --

5 Jani Rytkölä - Tiina Rytkölä                      Yl E                     2

 

 

GP Jyväskylä 1-2.9.2012

 

8   Jori Kansa - Julia Johansson          Nu A vak.

     Jori Kansa - Julia Johansson          Nu A  lat.

11 Jori Kansa - Jolia Johansson          Nu A 10-T 

 

Ari ja Soile Lilja Rock'n'Swing

5.2. Hämeenlinna Fusku Yleinen D 3 sija

Helsinki 12.5.2012 Bugg yleinen D 2 sija

Lindy Hop Yleinen D 2 sija

15.9.2012 Hämeenlinna Lindy Hop Yleinen D 3 sija

Aluekilpailu Riihimäki 25.8.2012                               Pist.

 

1 Jaakko Kemppainen - Silja  Jernvall                La 2 D                   8

 

 

 

 

Aluekilpailu Helsinki 18.8.2012                              

 

4 Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall                La 2 D                      2

 

 

IKM Kuopio  19.-20.5.2012                                              

 

9   Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall            La 2                              3

Antti Pasi - Meiju Järvimäki                               Ju 1 avoin                      1

Santeri Korjus - Emmi Nylund                         Ju 1 avoin                      1

Anton Keveri - Essi Paavilainen                      Ju 1 avoin vak.               2

Anton Keveri - Essi Paavilainen                      Ju 1 avoin lat.                 2

Jesse Haapasalo - Daniela Kiyimci               Ju 1 avoin                      1

3  Jori Kansa - Petra Mero                                Nu A   vak   

2  Jori Kansa - Petra Mero                                Nu A   lat

19-20    Hyrrät juniorijoukkue                                            

 

 

 

 

Äitienpäivä GP Tampere 12.5.-12            Sijoitus,

 

Henri Tanner - Janina Areva              Yl A     lat. 7

Pyry Kansa - Taiju Koivula                 Nu A   vak. 2  /   lat. 2

Roopr Antila - Liisa Setälä                 Nu A    vak. 5  /  lat -

Jori Kansa - Petra Mero                     Nu A   vak. 7  /   lat.10

 

 

Aluekilpailu Hämeenlinna 6.5.-12

 

Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall   La 2 D             3

Antti Pasi -. Meiju Järvimäki               Ju 1 D               1

Santeri Korjus - Emmi Nylund            Ju 1 D             2

 

 

Nuorisoluokan vakiotanssien EM-kilpailut kisattiin 28.4 helteisessä Moldovan Chisinaussa.


Pyry Kansa ja Taiju Koivula tanssivat sijalle 26 ja olivat tyytyväisiä suoritukseensa.
Vakioihin erikoistunut Suomen ykköspari Hämeenlinnan Erik Husgavfel ja Laura Mäkinen olivat sijalla 23.
Pyry ja Taiju saivat nyt hyvää kisakokemusta ja vinkkejä syksyllä tuleviin ulkomaankilpailuihin.

 

 

Aluekilpailu Lahti  15.4.2012                                      pist.

 

4   Anton Keveri - Essi Paavilainen          Ju 1 C   vak            4

4   Anton keveri - Essi Paavilainen          Ju 1 C  lat               4

 

SM- Latin Vantaa 14.4 2012

 

   1       Pyry Kansa - Taiju Koivula                       NU A   lat.

 13      Roope Antila - liisa Setälä                         NU A   lat.

 16      Jori Kansa - Petra Mero                            Nu A   lat.

9-12    Henri Tanner - Janina Areva                     Yl   A   lat.

 

 

 

Aluekilpailu 1.4.2012   Joensuu                              pist.

 

4  Antti Pasi - Meiju Järvimäki                       Ju 1 D               3

 

 

 

Juniori 2 -luokan vakiotanssien MM-kilpailut järjestettiin Moskovassa.
 

Eemeli  Kirjavainen ja Esteri Talvio tanssivat sijoille 45-47.
Kirjavainen ja Talvio tanssivat kakkoskierrokselle re-dancen
kautta.

MM-kilpailuun starttasi 61 paria.
 

 

Seurakilpailu 25.3.2012   Kirkkonummi             pist.                                            

 

12  Jani Rytkölä - Tiina Rytkölä                    YL E           1

 

 

Valtakunnallinenen 24.3.2012    Lahti                   

 

6  Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall           La 2 D        2

 

 

GP Helsinki 18.03.2012

 

1   Eemeli Kirjavainen - Esteri Talvio        Ju B 10-T

2   Pyry Kansa - Taiju Koivula                  Nu A  vak.

1   Pyry Kansa - Taiju Koivula                  Nu A   lat.

3   Roope Antila - Liisa Setälä                  Nu A  vak.

7-8 Roope Antila - Liisa Setälä                 Nu A  lat.

 

 

 

GP Helsinki 17.03.2012

 

2    Eemeli Kirjavainen - Esteri Talvio            Ju 2 B vak.

1    Eemeli Kirjavainen - Esteri Talvio            Ju 2 B lat.

1    Pyry Kansa - Taiju Koivula                      Nu   A 10-T

3    Roope Antila - Liisa Setälä                      Nu   A 10-T

7    Jori Kansa - Petra Mero                          Nu   A 10-T

10-11  Henri Tanner - Janina Areva              Yl    A  lat.

 

 

 

Aluekilpailu 10.03.2012 Jyväskylä                              pist.

 

   5  Anton Keveri - Essi Paavilainen              Ju 1 C vak.      2

   6  Anton Keveri - Essi Paavilainen              Ju 1 C lat.        1

 

 

 

Aluekilpailu 4.3.2012 Hyvinkää                                       

 

 6   Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall             La 2 D          1

      Antti Pasi - Meiju Järvimäki                          Ju 1 D          1

      Jani Rytkölä - Tiina Rytkölä                         Yl E              1

 

MALTA , GOLDEN SANDS  17-19.02

 

  11  Roope Antila - Liisa Setälä      IDSF Youth Standard

  16  Roope Antila - Liisa Setälä      IDSF Youth Latin

  27  Roope Antila - Liisa Setälä      IDSF International Open Standard

 

COPENHAGEN OPEN 17-19.02 Kööpenhamina

 

    13   Pyry Kansa - Taiju Koivula                Nuoriso alle 19v vak.

    12   Pyry Kansa - Taiju Koivula                Nuoriso alle 21v vak.

      5   Pyry Kansa - Taiju Koivula                Nuoriso alle 19v lat.

16-17 Eemeli Kirjavainen - Esteri Talvio       Juniori 2   vak.

23-24 Eemeli Kirjavainen - Esteri Talvio       Juniori 2   lat.

     12 Eemeli Kirjavainen - Esteri Talvio       Juniori 2  10-T

 

Aluekilpailu 18.02.-12 Helsinki                                                 pist.

 

    Antti Pasi - Meiju Järvimäki                             Juniori 1 D            1

4 Anton Keveri - Essi Paavilainen                      Juniori 1 C  vak.     2

4 Anton Keveri - Essi Paavilainen                      Juniori 1 C  lat.       1

 

 

 

Vakiotanssin SM 11.02-12  Lappeenranta                         

 

2 Eemeli Kirjavainen - Esteri Talvio                     Juniori 2                  8

2 Pyry Kansa - Taiju Koivula                               Nuoriso

3 Roope Antila - Liisa Setälä                               Nuoriso

 

 

 Aluekilpail 29.1 -12 Lohja

 

2 Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall                 Lapsi 2 D              4

   Antti Pasi - Meiju Järvimäki                             Juniori 1 D             1

   Jani Rytkölä - Tiina Rytkölä                            Yleinen E               1

 

 

GP Kouvola 28.1.-12

 

    Anton Keveri - Essi Paavilainen                      Juniori 2  B    vak.

    Anton Keveri - Essi Paavilainen                      Juniori 2 B     Lat.

2 Eemeli Kirjavainen - Esteri Talvio                    Juniori 2 B     vak.

2  Eemeli Kirjavainen - Esterri Talvio                  Juniori 2 B       Lat.

8  Jori Kansa - Petra Mero                                  Nuoriso A       vak.

11 Jori kansa - Petra Mero                                Nuoriso A       Lat.

3   Roope Antila - Liisa Setälä                          Nuoriso A           vak.

12  Roope Antila - Liisa Setälä                          Nuoriso A        Lat.

4  Pyry Kansa - Taiju Koivula                           Nuoriso A           vak.

1  Pyry Kansa - Taiju Koivula                             Nuoriso A        lat.

 Henri Tanner - janina Areva                           Yleinen A         lat.

 

 

 

 

Valtakunnallinen Helsinki 21.01.2012

6  Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall                Lapsi 2 D                                2            

    Anton Keveri - Essi Paavilainen                     Juniori 1 C-B     vak.               2

    Anton Keveri - Essi Paavilainen                     Juniori 1 C-B     Lat.               1

6  Jani Rytkälä - Tiina Rytkölä                            Yleinen E                               1