Viikko-ohjelma kevät 2020

KEVÄTKAUSI 2020 alkaa viikolla 3 (ellei toisin mainita)

Kevätkausi loppuu kevätnäytökseen 

 

LISÄTIETOJA RYHMISTÄ KOHDASTA TUNTIKUVAUKSET

Kaikille kursseille voi tulla veloituksetta kokeilemaan (pl.tankotanssi) ja vasta sen jälkeen tehdä päätöksen jatkaako ryhmässä. Kannattaa kuitenkin ilmoittautua vaikka tulisi vain kokeilemaan, ettei paikka mene sivusuun.

 

MAANANTAI

17.00 - 17.45     Bailakids 7 - 12v./Pinja (Hyrräsali, pieni sali) RYHMÄ TÄYNNÄ!

17.15 - 18.00     MuksuMix 5 - 6v. tytöille & pojille/Outi (Hyrräsali, iso sali) RYHMÄ TÄYNNÄ!

17.50 - 18.50     Latinoshow KISARYHMÄ 12-16v./Pinja (Hyrräsali, pieni sali) 

18.05 - 18.50     Kilpatanssin alkeet lapset 6v. ->/Outi (Hyrräsali, iso sali)

19.00 - 20.00     Soololattarit/Pinja (Hyrräsali, iso sali) 


TIISTAI

16.25 - 16.55     Lastentanssi 3 - 4v./Mirka (Hyrräsali, pieni sali) 

17.00 - 17.30     Lastentanssi 3 - 4v./Mirka (Hyrräsali, pieni sali) RYHMÄ TÄYNNÄ!

17.40 - 18.10     Lastentanssi 3 - 4v./Mirka (Hyrräsali, pieni sali) RYHMÄ TÄYNNÄ!

17.00 - 17.45     Satubaletti 4 - 5v./Roosa (Lyseon lukio) RYHMÄ TÄYNNÄ!

17.55 - 18.40     Satubaletti 5 - 6v./Roosa (Lyseon lukio) RYHMÄ TÄYNNÄ!

18.45 - 19.30     Streetdance 9 - 14v./Roosa (Lyseon lukio)

17.30 - 18.30     Rock'n'Swing, alkeet (Hyrräsali)

(Lindy Hop 14.1.-18.2., LH workshop 3.3., Boogie Woogie 10.3.-14.4., BW workshop 21.4.)

18.00 - 21.00     Rock'n'Swing, jatkoryhmä (Hyrräsali) 

 

KESKIVIIKKO

17.00 - 17.30     Lastentanssi 3 - 4v./Mirka (Hyrräsali, pieni sali)

17.30 - 18.15     Showtanssi 4-6v./Mirka (Hyrräsali, pieni sali)

18.00 - 19.30     Lavatanssi, alkeet (Hyrräsali) 

19.30 - 21.00     Lavatanssi, jatko/paritanssitekniikka (Hyrräsali) 

 

TORSTAI

17.15 - 18.00     Kilpatanssi F-luokka (Hyrräsali, iso sali)

18.00 - 18.45     Kilpatanssi E-luokka (Hyrräsali, iso sali)

19.45 - 20.30     Lattarit & vakiot, aikuiset (Hyrräsali, iso sali)

 

SUNNUNTAI

14.00 - 15.15     Streetdance KISARYHMÄ "7th StreetCrew" 9-14v./Mirka (Hyrräsali, pieni sali) 

15.15 - 16.00     Kilpatanssi E-luokka (Hyrräsali, iso sali) 

15.30 - 16.30     Femme Crew (Hyrräsali, pieni sali) 

16.00 - 17.00     Lattarit & vakiot, aikuiset (Hyrräsali, iso sali)

17.00 - 18.30     Rock'n'Swing KISARYHMÄ (Hyrräsali)